Naprawa uszkodzonego Face ID w Apple iPhone

Co to jest Face ID ?

Funkcja Face ID jest nowoczesnym, biometrycznym systemem zabezpieczeń. Pozwala ona odblokować telefon poprzez spojrzenie w jego kierunku. Twarz powinna być w odległości 25-50 cm od urządzenia. Błyskawiczne odblokowanie telefonu jest tylko jedną z przydatnych możliwości. Dodatkowo poprzez Face ID możemy autoryzować zakupy w Apple Store, zatwierdzać płatności Apple Pay, czy logować się do rozmaitych aplikacji.   

Funkcja ta została wprowadzona pierwszy raz przez Apple w iPhone X.  Jest dostępna także w kolejnych generacjach iPhone oraz iPad. 

Sposób działania Face ID

Technologia Face ID to system dwóch modułów sensorowych. Pierwszy z nich odpowiada za projekcję podczerwonych (niewidzialnych dla człowieka) punktów na twarz użytkownika, drugi natomiast je odczytuje. Dane te są wykorzystywane do określenia kształtu twarzy (stworzenia mapy głębi) i tym samym potwierdzenia tożsamości użytkownika.

Dzięki wspomnianym punktom projektowanym na twarz użytkownika, których jest aż 30 000, Face ID osiąga dużą precyzję i odczyta nawet te najmniejsze zakrzywienia fizjonomiczne.

Jest to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ wszystkie przetwarzane dane biometryczne są przechowywane wyłącznie w pamięci wewnętrznej urządzenia (przynajmniej tak zapewnia firma Apple).

Czym objawia się usterka Face ID ?

Z uwagi na delikatność sensorów Face ID zdarza się, że ulegają one uszkodzeniu.
Najpopularniejszymi przyczynami usterki są: 

– niefortunny upadek
– nieumiejętna naprawa telefonu
– zalanie 

Najczęściej wada objawia się to tym, że podczas próby skanowania twarzy urządzenie na przemian wyświetla komunikaty „unieś w górę”, „opuść niżej`. To znak, że  nie działa sensor rzucający siatkę na twarz, dlatego iPhone nie może rozpocząć skanowania. 

Naprawa Face ID

Jako pierwsi w Polsce realizujemy naprawy wszystkich usterek związanych z Face ID. 

Możemy pochwalić się skutecznością na poziomie 95% naprawionych czujników. 

Naprawa polega na wymianie taśmy czujnika oraz wlutowaniu oryginalnego układu sterującego tym sensorem. Jeżeli sterownik jest sprawny, na pewno uda nam się przywrócić urządzenie do pełnej sprawności.